استفاده از اسلاید یکی از شیوههایی است که در دهه اخیر به صورت فراگیر در کنفرانسها، رخدادهای آموزشی، همایشها و جلسات مورد استفاده قرار میگیرد. همان​طور که در مقاله اهمیت استفاده از اسلاید اشاره شد، قدرت برقراری ارتباط به وسیله اسلاید یا به نوعی ضرورت وجود آن، بر همه ما روشن است. حال سؤال این است که از میان انبوه نرم افزارها و سرویسهایی که برای ساخت و نمایش اسلاید تولید و عرضه شدهاند، از کدام​یک استفاده کنیم؟

در میان نرم افزارهای موجود،پرطرفدارترین آن​ها به ترتیب سه نرم افزار پاورپویت،keynote (متعلق به اپل) و prezi هستند که تا اکنون مورد اقبال چشم​گیری قرار گرفته اند.

پاورپوینت:

12749348874_thumb مطمئنأ تمامی شما نرم افزار مایکروسافت پاورپوینت را میشناسید. زیرا این نرم​افزار ارائه شده از سوی شرکت مایکروسافت بیشتر از سایر نرم افزارها مورد استقبال عموم قرار گرفته است؛ به طوری که طبق آمار ارائه شده از سوی این شرکت، 95% افراد برای ساخت اسلاید و نمایش آن از پاورپوینت استفاده میکنند و در حال حاضر روی بیش از یک میلیارد رایانه نصب شده است. به بیان کلی، به​وسیله پاورپوینت میتوانید اسلایدهایی از ناگفتنی​های خود فراهم آورید، آن را تزئین کنید و در نهایت بر روی صفحه نمایش یا به كمك یك ویدئو-پروژكتور بر روی پرده به نمایش درآورید.

 

 

 

 

Keynote:

قویترین نرم افزار دستگاههای قابل حمل مانند آیفون، آیپاد و آیپد در زمینه ارائه پروژه​های مختلف و نمایش اسلاید محسوب میشود. این نرم افزار در میان کاربران محصولات شرکت اپل طرفداران زیادی داشته و ویژگی ارائه پروژه​ها در سطحkeynote-systems_416x416 استاندار جهانی را برای شما امکان​پذیر میسازد.

 

 

 

 

 

Prezi:

یک نرم​افزار ارائه سخنرانی و اسلاید مبتنی بر فلش است که امکان ساخت یک اسلاید پویا و جذاب را به شما میدهد. Prezi اصطلاحاً 5/2 بعدی است، به این معنا که علاوه بر حرکت عمودی و افقی، امکان جابجایی در عمق را نیز فراهم میکند که برای بسیاری از مخاطبین جالب و جذاب خواهد بود و به شما اجازه مانور و ابتکار بیشتری در ارائه اسلایدهایتان خواهد داد.iqbyhc.jpg

 

 

 

 

 

 

 

سعی شد در این مقاله به معرفی نرم​افزارهای اسلایدسازی بسنده کنیم و مختصری دربارهی هر کدام توضیح دهیم؛ در مقالات آینده به شرح کامل هر یک از این نرم​افزارها و آموزش جداگانه آنها خواهیم پرداخت.