برندگان

مهم نیست کارمند باشیم یا رئیس یا حتی نگهبان یک کارخانه متروکه؛ تا زمانی که زنده‌ایم به ارتباط موثر با دیگران نیازمندیم؛ بنابراین قدرت سخنوری و فن بیان یک ابزار بسیار مهم در دنیای امروز است ولی در نظام آموزشی کشورمان به این موضوع توجهی نشده و دانش‌آموزان و دانشجویان زیادی به این خاطر آسیب دیده‌اند. این ایده ابتدایی ایجاد تریبون بوده است.

نه سال پیش ما یعنی گروهی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف بر آن شدیم تا جایی را برای آموزش ارزان و باکیفیت در حوزه سخنوری و فن بیان ایجاد کنیم و در این راستا با بهره‌مندی از تجربیات دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی مانند MIT در برگزاری مسابقات سخنرانی، اولین مسابقه سخنرانی کشوری را راه‌اندازی کردیم. مسابقه‌ای که در ابتدا مسابقه سخنرانی شریف نام داشت و سپس به «مسابقه سخنرانی تریبون» تغییر نام داد و امروز بزرگ‌ترین مسابقه  سخنرانی کشور است که هر ساله بیش از 1000 نفر از سراسر ایران در آن شرکت می‌نمایند.

در واقع گسترش دانش سخنرانی و فن بیان در دنیای امروز و خلأ نسبی آن در کشور، ما را بر آن داشت تا مسیری ایجاد کنیم که تمامی علاقه‌مندان به این حوزه و کسانی که نیاز به داشتن روابط اجتماعی بالا و توان تأثیرگذاری روی دیگران را احساس کرده‌اند، بتوانند در یک فرآیند یادگیری پویا، مطابق با به‌روزترین متدهای آموزشی دنیا و با استفاده از بهترین مدرسان حال حاضر کشور، مهارت سخنوری و فن بیان را در خود تقویت نمایند و چالش رقابت نیز عامل محرک افراد برای افزایش مهارت‌شان است.

جمعیت
تریبون

فعالیت آموزشی تریبون در حوزه سخنوری و فن بیان به دلیل استفاده از مجرب‌ترین مدرسان کشور، محتوای آموزشی قوی و در عین حال قیمت مناسب، با استقبال بسیار زیاد مخاطبان از سراسر کشور مواجه شد، به طوری که معمولاً ظرفیت دوره‌های آموزشی تریبون  چند روز پیش از برگزاری تکمیل می‌گردد! بنابراین تیم تریبون  نیازهای دیگر جامعه در حوزه آموزش را شناسایی کرده و اقدام به ایجاد دپارتمان‌های تخصصی آموزش نمود.

دپارتمان روانشناسی: این دپارتمان به دلیل اهمیت روابط انسانی در جامعه امروز، همچنین مهارت‌های مهمی مانند هوش هیجانی، کنترل اضطراب و استرس و … ایجاد شد.

دپارتمان کسب‌وکار: این دپارتمان به دلیل اهمیت مهارت‌های مورد نیاز برای ورود به دنیای کار فارغ از هر رشته و فن ایجاد شد. مهارت‌هایی مانند بازاریابی و فروش، هوش مالی، مذاکره، پرسونال برندینگ و…

تریبون امروز سوی جمعی از فارغ‌التحصیلان و دانشجویان دانشگاه‌های برتر تهران مانند شریف، امیرکبیر، تهران و… مدیریت می‌شود و تلاش می‌کند در راستای افزایش مهارت‌های فردی افراد جامعه گام بردارد. با برگزاری کارگاه‌های مفید، با کیفیت بالا و قیمت مناسب تا تمامی اقشار جامعه توانایی استفاده از خدمات تریبون را داشته باشند. 

این مجموعه از ابتدا Non-Profit بوده و درآمدهای خود را صرف گسترش فعالیت‌های آموزشی می‌نماید. علاوه بر این هر ساله تعدادی از هموطنان را که به دلیل شرایط مالی توانایی پرداخت هزینه دوره‌های آموزشی را ندارند، با استفاده از بودجه‌ای که از نهادهای مختلف تأمین می‌کند و همچنین درآمدهای خود، با افتخار بورسیه می‌نماید.

تریبون امروز یک خانواده چندهزار نفری دارد از تمامی کسانی که در دوره‌های آموزشی ما شرکت کرده‌اند، از شهرستان سرباز در سیستان و بلوچستان، تا ماکو در آذربایجان غربی… یک خانواده به وسعت ایران…