نکات مهم تست آنلاین مرحله مقدماتی مسابقه سخنرانی تریبون:

✅ برای هر شرکت‌کننده مسابقه یک «تست‌گیرنده» تعیین شده است که چند دقیقه پیش از شروع تست با شما تماس می‌گیرند. فرد «تست‌گیرنده» نماینده دبیرخانه تریبون بوده و مسئولیت نظارت و تست گرفتن از شما را بر عهده دارد. این فرد پیش از تست مقدماتی با شما تماس می‌گیرد و ضمن ارائه توضیحات، زمان تقریبی نوبت شما را اعلام خواهد کرد. در زمان تست نیز با شما تماس می‌گیرد تا تست آنلاین خود را آغاز کنید.

✅ پیش از شروع فیلمبرداری، صدا و تصویر را چک کنید که ویدئوی تست شما نور کافی داشته و به خوبی دیده شود و صدای سخنرانی شما واضح و قابل شنیدن باشد.
✅ دوربین را در جایی قرار دهید که تمام‌قد شما را نمایش دهد.
✅ صفحه دوربین را به شکل مستطیل افقی (Portrait) قرار دهید.
✅ صحنه را طوری جانمایی کنید که به اندازه کافی جا برای حرکت داشته باشید. (حرکت صحیح در صحنه می‌تواند امتیاز داشته باشد.)

مراحل اجرای تست سخنرانی آنلاین:

1️⃣ در ابتدای صحبت پس از روشن کردن دوربین، ساعت شروع تست را اعلام کنید (مثلاً: ساعت شروع: دوازده و بیست و سه دقیقه) خودتان یا شخصی که از شما فیلم می‌گیرد این زمان را باید اعلام کنید.
2️⃣ سپس نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل بیان کنید.
3️⃣ سخنرانی خود را ارائه کنید. یک سخنرانی بین 5 تا 7 دقیقه. بدون هیچگونه مکث و توقفی. در صورت تپق زدن، اشتباه کردن، فراموش کردن و … به هیچ وجه سخنرانی را متوقف نکنید و ادامه دهید؛ ادامه دادن در هر شرایطی توانایی مدیریت شما و حل بحران را نشان می‌دهد و امتیاز خواهد داشت. توقف سخنرانی یعنی پایان تست شما و در صورتی که ادامه ندهید، تست شما تا همان نقطه توقف داوری می‌شود.
4️⃣ پس از پایان سخنرانی، خودتان یا شخص فیلم‌گیرنده ساعت دقیق پایان سخنرانی را اعلام کنید. (مثلاً: ساعت پایان: دوازده و بیست و نُه دقیقه)
5️⃣ سپس در آخر مدت زمان تست خود را به شکل دقیق اعلام کنید. مدتی زمانی که سخنرانی شما طول کشیده است. (مثلاً شش دقیقه و دوازده ثانیه) شخصی که از شما فیلمبرداری می‌کند یا خود شما پشت دوربین ضبط فیلم رفته و مدت زمان تست را اعلام نمایید.
تا زمانی که کلیه مراحل را به شکل کامل اجرا نکرده‌اید به هیچ وجه دوربین را خاموش نکنید و اعلام ساعات و طول مدت ویدئو باید در ویدئوی ضبط شده تست موجود باشد.
پس از اتمام ضبط فیلم، سه زمان فوق یعنی:
1- ساعت دقیق آغاز تست
2- طول مدت ویدئوی سخنرانی
3- ساعت دقیق پایان تست
را به نماینده تریبون یعنی فرد «تست‌گیرنده» از طریق واتساپ اعلام کنید.
✅ در آخر فیلم ضبط شده سخنرانی خود را بلافاصله به شماره «تست‌گیرنده» از طریق واتساپ یا تلگرام ارسال می‌کنید.

⚠️ نکات مهم و قابل توجه:


⭕ تست نیمه‌نهایی فقط و فقط یک بار باید ضبط شود. آن هم در زمان تعیین نوبت که به وسیله تست‌گیرنده اعلام خواهد شد.
⭕ به اتفاقات احتمالی (از قبیل زنگ خوردن گوشی، تلفن، درب منزل، صدا کردن کسی و …) هیچگونه واکنشی نشان ندهید و تحت هیچ شرایطی ضبط تست را قطع نکنید. هر اتفاقی در این مرحله تقلب محسوب شده و تست شما به هیچ وجه تکرار نخواهد شد.
⭕ به تماس تلفنی تست‌گیرنده در هر شرایطی پاسخ دهید. عدم پاسخگویی به تماس‌های از طرف تریبون، انصراف از مسابقه خواهد بود.
⭕ حجم ویدئوی ارسالی ترجیحاً کمتر از 50 مگابایت باشد. در صورت سوال داشتن در این مورد، سوالات خود را از فرد تست‌گیرنده بپرسید.

⛔ توجه داشته باشید برای پیشگیری از ایجاد مشکل در هنگام ضبط، پیش از شروع فیلمبرداری، گوشی خود را سایلنت نمایید.