خیر. ثبت‌نام در رویدادهای تریبون انفرادی است و به دلیل برنامه‌ریزی بر اساس تعداد شرکت‌کنندگان و ظرفیت سالن، از پذیرفتن همراه در رویدادهای تریبون بدون ثبت‌نام قبلی معذوریم. 🌹

در صورتی که مدرس هر کارگاه محتوای ارائه‌شده (اسلاید، فایل صوتی و …) را در اختیار تریبون بگذارد، از طریق کانال یا صفحه مخصوص دوره آموزشی به شرکت‌کنندگان ارائه خواهد شد.

خیر! تریبون بر اساس تعداد ثبت‌نام‌کنندگان برنامه‌ریزی، بودجه‌بندی و هزینه می‌کند. بنابراین لطفاً پیش از ثبت‌نام دقت نمایید که انصراف و استرداد وجه پرداختی امکان‌پذیر نیست.

در دوره‌هایی که همراه با ارائه مدرک (گواهینامه) هستند، یک بازه زمانی پس از برگزاری دوره تعیین می‌شود که شرکت‌کنندگان می‌توانند در آن زمان مدارک خود را دریافت کنند یا تقاضای ارسال پستی نمایند. لازم به ذکر است پس از زمان تعیین‌شده، پیگیری و دریافت مدارک امکان‌پذیر نیست و مدارک بیشتر از زمان تعیین‌شده نگهداری نمی‌شوند.

آدرس مکان برگزاری هر رویداد معمولاً سه روز پیش از برگزاری، برای شرکت‌کنندگان پیامک می‌شود. لطفاً هنگام ثبت‌نام در رویداد، شماره درست و در دسترس خود را در فرم وارد نمایید. همچنین برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با برگزارکنندگان و شماره‌هایی پایین سایت تماس حاصل فرمایید.

مسابقه سخنرانی کشوری تریبون، اولین و بزرگ‌ترین رویداد آموزشی و رقابتی کل کشور در حوزه سخنوری و فن بیان است که تا کنون هفت بار برگزار شده و در آن هر ساله بیش از 1200 شرکت‌کننده از سراسر کشور گرد هم می‌آیند، آموزش می‌بینند و در فضایی جذاب مهارت‌های سخنوری و فن بیان خود را افزایش می‌دهند.

ثبت‌نام مسابقه سخنرانی تریبون، هر سال 25 اردیبهشت ماه همزمان با بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و روز پاسداشت زبان فارسی آغاز می‌گردد.

مهم‌تر از همه: علاقمندی شما! برای شرکت در مسابقه به مهارت یا رزومه خاصی نیاز ندارید. تنها علاقه به حوزه سخنوری و فن بیان برای شرکت در مسابقه کافی است. در فرآیند مسابقه هم آموزش می‌بینید و هم می‌توانید تمرین کنید و خود را محک بزنید.

برخلاف بسیاری از جشنواره‌ها و مسابقات تجاری، هزینه ثبت‌نام در مسابقه سخنرانی کشوری تریبون بسیار مناسب است: تنها 108 هزار تومان!

با این مبلغ شرکت‌کنندگان در مسابقه، به صورت رایگان در کارگاه‌های آموزش و ارزیابی و همچنین کارگاه آموزشی مخصوص صد نفر برتر (در صورت کسب امتیاز) شرکت داده می‌شوند و هزینه دیگری از آن‌ها اخذ نمی‌گردد.

مسابقه سخنرانی تریبون در دو بخش بزرگسالان و دانش‌آموزان برگزار می‌شود. اگر کمتر از 18 سال دارید و هنوز به دانشگاه نرفته‌اید، می‌توانید در بخش دانش‌آموزی شرکت کنید. افراد بالاتر از 18 سال نیز در بخش بزرگسالان شرکت می‌کنند.

توضیحات کامل مراحل و فرآیند مسابقه تریبون در قسمت روند مسابقه ارائه شده است. پیشنهاد می‌شود این بخش را به دقت بخوانید. اما به طور کلی مسابقه 3 مرحله کلی دارد: کارگاه‌های آموزش و ارزیابی، نیمه‌نهایی و فینال

در مرحله اول در کارگاه‌های رایگان آموزش و ارزیابی حضور می‌یابید و آموزش می‌بینید. سپس در مرحله نیمه‌نهایی یک سخنرانی 5 تا 7 دقیقه‌ای ارائه می‌کنید. در صورتی که جزء نفرات برتر باشید، در دوره‌های آموزشی رایگان مخصوص نفرات برتر شرکت می‌کنید و در صورت فینالیست بودن، در فینال تریبون سخنرانی می‌کنید.

فرآیند اصلی مسابقه در شهر تهران برگزار می‌گردد. اما در صورتی که ساکن تهران نیستید، می‌توانید برخی مراحل مسابقه مانند کارگاه آموزش و ارزیابی را در نمایندگی نزدیک به محل زندگی خود بگذرانید. (فهرست نمایندگی‌های تریبون از منوی سایت قابل دسترسی است)

مشکلی نیست! سالانه بسیاری از هموطنان‌مان از سراسر ایران در تریبون شرکت می‌کنند و حائز رتبه‌های برتر نیز می‌شوند. شما می‌توانید بخشی از مراحل مسابقه را در نمایندگی نزدیک به محل سکونت خود بگذرانید. علاوه بر این مرحله اول (کارگاه آموزش و ارزیابی) و دوره آموزشی 100 نفر برتر، رایگان و اختیاریست. بنابراین تنها برای شرکت در تست نیمه‌نهایی نیاز به حضور در تهران دارید و اگر جزء نفرات برتر بودید، می‌بایست برای مسابقه فینال نیز در سالن حضور یابید.

از آنجا که شرکت‌کنندگان تریبون از سراسر کشور با سلایق گوناگون، توانایی مالی مختلف و … هستند، یک مکان ثابت برای اسکان شرکت‌کنندگان و همراهان‌شان در نظر گرفته نشده است. اما معمولاً محل برگزاری دوره‌های آموزشی و مسابقه سخنرانی، در محدوده مرکز شهر تهران بوده و مکان‌هایی مانند خوابگاه‌های دانشجویی، هتل، مسافرخانه و پانسیون‌های گوناگون در این محدوده به وفور یافت می‌شود. همچنین شما می‌توانید از تجربه تیم تریبون برای معرفی مکان‌های مناسب اسکان استفاده نمایید.

بله! هدف اصلی برگزاری مسابقه تریبون، افزایش مهارت شرکت‌کنندگان است. با شرکت در مسابقه تریبون دو مرحله به صورت رایگان آموزش می‌بینید: 1) کارگاه آموزش و ارزیابی (برای همه شرکت‌کنندگان)، 2) دوره‌های آموزشی مخصوص 100 نفرات برتر منتخب مرحله نیمه‌نهایی

علاوه بر این دوره‌های آموزش سخنرانی و فن بیان تابستان مجموعه تریبون برای شرکت‌کنندگان مسابقه تخفیف ویژه دارد. این دوره اجباری نیست اما با توجه به کیفیت بالای محتوای آموزشی، تدریس اساتید متخصص و برجسته و در عین حال قیمت مناسب، همواره مورد استقبال قرار می‌گیرد.

پس از ثبت‌نام در مسابقه، می‌توانید در یکی از کارگاه‌های آموزش و ارزیابی به صورت رایگان حضور یابید، اصول سخنوری و فن بیان را از منتور (مربی) خود بیاموزید، ایرادات و اشکالات خود را متوجه شوید، با فرآیند مسابقه و نحوه موفقیت در آن آشنا شوید. شما در طول فرآیند مسابقه با منتورهای خود در ارتباط هستند و می‌توانید از راهنمایی و تجربیات او استفاده کنید. شرکت در این کارگاه اجباری نیست ولی اکیداً توصیه می‌شود.

منتورهای مسابقه از میان استادان و مدرسان اغلب جوانِ حوزه سخنوری و فن بیان کشور انتخاب می‌شوند. این افراد معمولا در دوره‌های قبل تریبون حائز رتبه یا فینالیست شده‌اند و توانایی‌شان در بزرگ‌ترین رقابت کشوری حوزه سخنرانی اثبات شده است.

در مرحله نیمه‌نهایی هر شرکت‌کننده در مورد موضوعی دلخواه (و آزاد) 5 تا 7 دقیقه سخنرانی می‌کند. صحبت بیشتر یا کمتر از زمان تعیین شده امتیاز منفی زیادی داشته و استفاده از اسلاید امتیار مثبت اضافه دارد. این مرحله ملاک انتخاب 100 نفر برتر از بین تمامی شرکت‌کنندگان مسابقه است.

دبیرخانه برگزاری مسابقه در راستای افزایش دقت و رعایت عدالت، از 3 گروه داوران مختلف و متمایز برای داوری مسابقه استفاده می‌کند:

1) گروه 5 نفره اول داوران (برای انتخاب 100 نفر برتر از بین بیش از 1000 شرکت‌کننده)

2) گروه 15 تا 20 نفره دوم داوران (برای انتخاب فینالیست‌های مسابقه)

3) هیئت داوران فینال متشکل از استادان و مدرسان برجسته سخنوری کشور به همراه چهره‌ها و مجریان و … (برای داوری فینال مسابقه)

آرای داوران در تمامی مراحل با یکدیگر به صورت جبری جمع شده و مجموع امتیازات رده‌بندی افراد را مشخص می‌کند.

خیر! استفاده از اسلاید در مراحل مسابقه سخنرانی تریبون امتیاز مثبت دارد اما اجباری نیست و کسی به خاطر نداشتن اسلاید در سخنرانی حذف نمی‌شود.

پس از اعلام اسامی 100 نفر برتر مسابقه سخنرانی تریبون، کارگاه‌های آموزشی مختلفی به منظور افزایش مهارت و آمادگی بیشتر شرکت‌کنندگان به صورت رایگان برگزار می‌گردد. نفرات برتر در این کارگاه‌ها با مقررات و شرایط مسابقه بیشتر آشنا می‌شوند و مهارت‌های خاص مانند بداهه‌پردازی را آموزش می‌بینند و تمرین می‌کنند.

فینال مسابقه تریبون در بخش دانش آموزی یک بخش دارد: ارائه 4 دقیقه و 30 ثانیه‌ای فینالیست‌ها

اما در بخش بزرگسالان سه بخش دارد:

1) ارائه 4 دقیقه و 30 ثانیه‌ای فینالیست‌ها

2) سخنرانی با کلمات بداهه

3) سخنرانی با اسلایدهای بداهه