speaker
پراکنده‌گویی نکنیم!
خرداد ۱۷, ۱۳۹۶
شروع-سخنرانی
با شروع خوب مخاطبان را مبهوت خود کنید!
خرداد ۲۳, ۱۳۹۶

هر گردی، گردوست؟

gosh-shenava

(از سری نوشته­های مربوط به ارتباطات – مقدمه­ای برای موضوع گوش شنوا)

زمان تقریبی خواندن این مقاله: 4 دقیقه

کلمات کلیدی: ارتباط بازخورد گوش شنوا برقراری ارتباط ارتباط در سخنرانی

 

مفهوم ارتباط و برقراری آن چیست؟
آیا تنها در هنگام صحبت کردن، ارتباط انجام می گیرد؟
مفهوم دود آتش، در دوران قدیم چه بوده است؛ برقراری ارتباط در مورد کار ایشان، صدق می کند؟
تابه‌حال برایتان پیش آمده است که در زمانی مشخص، بخواهید موضوعی را به دوستتان یادآوری کنید؟ اگر پاسختان مثبت است؛ این کار شما در مبحث برقراری ارتباط، چه جایگاهی خواهد داشت؟
لحظه¬ای که با دیدن یک کودک لبخند می زنید، ارتباطی بین شما و او برقرار شده است یا خیر؟
برای رسیدن به پاسخ سؤال‌های قبل، نیازمند یک تعریف مناسب از ارتباط خواهیم بود..

هر-گردی-گردو-نیست

 

ارتباط درواقع یک فرآیند  است که برای شکلگیری آن، حداقل دو طرف باید وجود داشته باشد؛ طرف اول شخصی است که قصد انتشار یک پیام و تفکر ذهنی را دارد و طرف دوم نیز گیرندهری پیام خواهد بود. فرآیند به این صورت  است که ابتدا فرستنده در ذهن خود به کنکاش می پردازد و مفهومی را انتخاب می کند تا به گیرنده منتقل کند؛ مثلاً هم‌اکنون من به دنبال انتقال اطلاعات ذهنی خود هستم و به تک‌تک کلماتی که در حال خواندن آن هستید، فکر می کنم. پس ‌از اینکه پیام موردنظر انتخاب شد؛

 

 

 

فرستنده مفهوم ذهنی خود را کدگذاری می کند. هر انسانی در موقعیتهای مختلف، کدگذاری متفاوتی خواهد داشت. گاهی برای به رمز درآوردن مفهوم، از حروف الفبا استفاده می شود، گاهی از رنگها، گاهی از صدا و آوا، گاهی حتی استفاده از سکوت مطلق و … . در مرحله ی بعد، پیام با یک یا چند ابزار به گیرنده انتقال داده میشود؛ فرستنده شروع به صحبت میکند، از هنر تصویرسازی استفاده میکند؛ زبان کامپیوتر (صفر و یک) را انتخاب می-کند و … . گیرنده در این مرحله وارد فرآیند خواهد شد و پیام را دریافت میکند و به دنبال آن به رمزگشایی محتوای پیام می پردازد؛ سپس مغز داده ها را درک و تفسیر میکند.
زمانی فرآیند در کامل ترین حالت خود قرار میگیرد که بازخورد موجود باشد؛ پس در رابطه با فرآیند ارتباط نیز باید بازخورد وجود داشته باشد تا فرآیند به نحو صحیح کامل گردد. برای انجام این اتفاق، جایگاه فرد گیرنده و فرستنده تغییر خواهد کرد؛ من به شما سلام می کنم و منتظر پاسخ خواهم بود و در زمان پاسخ تمام فرآیند به‌طور خودکار انجام می گیرد.

 

 

آنچه آموختیم:

هر آنچه که در ذهن آدمی است و به طرق مختلف انتشار و توزیع می­یابد، در فرآیند ارتباطات قرار میگیرد.

ertebat21

پیشنهاد:

سعی کنید به فرآیند برقراری ارتباط خود دقت بیشتری کنید و در هر مرحله از فرآیند، روش­های متنوعی را که قابلیت استفاده دارد، امتحان کنید؛ همچنین به مخاطب خود اجازه دهید با شما ارتباط برقرار کند تا فرآیند کامل گردد.

 

بیشتر بدانیم:

رضائیان، علی. (1388)، مبانی سازمان و مدیریت، تهران: انتشارات سمت

 

نویسنده : سمانه محمدی نیکو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *