sokhanrani.org final
فینال مسابقه سخنرانی تریبون ۹۶
مهر ۱۶, ۱۳۹۶
گزارش مسابقه سخنرانی تریبون سال ۹۶
اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

درباره دوره‌های آموزشی

بنابرآنچه در  درباره ما گفته شد، دبیرخانه مسابقه سخنرانی تریبون دوره آموزش سخنرانی و فن بیان را در پی علاقه مندی و تقاضای افرادی که به هر دلیلی نتوانستند در مسابقه سخنرانی شرکت کنند، اما راغب به یادگیری مهارت سخنوری و فن بیان و همچنین حضور در کارگاه های آموزشی بودند، طراحی کرده است.

از آنجا که بسیاری از افرادی که سخنرانی قوی بوده و یا گمان می‌کنند دارای مهارتی بالا در این زمینه هستند هم اشتباهاتی فاحش و بعضاً عجیب (!) دارند، این دوره می‌تواند نقش بسزایی در کاهش اشتباهات آن‌ها داشته باشد.

آموزش سخنرانی و فن بیان

معرفی دوره‌ها

دوره آموزش سخنوری و فن بیان در دو بازه زمانی (3 روزه – 24 ساعته) با محتوایی کاملا یکسان و در دو بخش بزرگسالان (شامل دانشجویان، فارغ التحصیلان و …) و دانش آموزی برگزار می‌گردد.

موضوعات دوره:

 • اصول سخنرانی
 • زبان بدن
 • لحن و تن صدا
 • فن بیان
 • مدیریت زمان و داستان‌گویی
 • رفع خجولی
 • سخنرانی تأثیرگذار
 • ترس از سخنرانی

 

مدرسان دوره آموزشی:

برای آموزش هر یک از موضوعات دوره، از استادی که در حوزه متخصص در آن موضوع دعوت می‌شود. اسامی مدرسان دوره‌های آموزشی تا چند روز آینده اعلام می‌گردد.

 

زمان برگزاری دوره:

این دوره با مباحث آموزشی یکسان در دو بازه زمانی زیر برگزار می‌گردد:

1️⃣ دوره اول:

 • شـــنبه 5 مرداد ماه 98، از ساعت 8 صبح الی 17 عصر
 • یکشنبه 6 مرداد ماه 98، از ساعت 8 صبح الی 17 عصر
 • دوشنبه 7 مرداد ماه 98، از ساعت 8:30 صبح الی 17:30 عصر

 

2️⃣ دوره دوم (آخر هفته):

 • چهارشنبه 16 مرداد ماه 98، از ساعت 8:30 صبح الی 17:30 عصر
 • پنجــشنبه 17 مرداد ماه 98، از ساعت 8:30 صبح الی 17:30 عصر
 • جــمــعـه 18 مرداد ماه 98، از ساعت 8:30 صبح الی 17:30 عصر

 

🎁 یک مزیت ویژه: باشگاه تجربه سخنرانی

به منظور افزایش بهره‌وری آموزشی و این نکته مهم که آموختن مهارت سخنوری و فن بیان جز با تمرین و تجربه میسر نخواهد شد، دبیرخانه تریبون اقدام به برگزاری «باشگاه تجربه سخنرانی» در کنار دوره‌های آموزشی می‌نماید. بدین صورت که در کنار دوره‌های آموزشی، پیشنهاد می‌شود هر فرد حداقل در دو باشگاه تجربه سخنرانی شرکت کند تا آموزش او تکمیل گردد.

در این باشگاه‌‌های چند ساعته، افراد می‌آموزند چطور از مهارت‌هایی که آموزش دیده‌اند به صورت عملی و کاربردی استفاده کنند. همچنین در صورتی که اشتباهی داشته باشند از سوی مربیان به آن‌ها گوشزد خواهد شد.

باشگاه سخنرانی تریبون

ثبت نام دوره آموزش سخنرانی 97

هزینه ثبت‌نام:

هزینه دوره آموزشی 3 روزه (معادل 24 ساعت آموزش) در 8 موضوع مختلف به وسیله برترین اساتید کشور، تنها 240 هزار تومان است (یعنی ساعتی 10 هزار تومان!!)

دبیرخانه مسابقه سخنرانی تریبون نهادی دانشگاهیست، نه خصوصی و با کسب درآمد؛ علاوه بر این شرکت کنندگان گرامی در نظر داشته باشند بخش قابل توجهی از هزینه دوره‌ها به وسیله حامیان مسابقه سخنرانی تامین شده است.

 

نکات مهم:

 • به تمامی شرکت کنندگان، مدرک گذراندن این دوره از طرف کانون کارآفرینی دانشگاه تهران اعطا خواهد شد.
 • شرکت‌کنندگان می‌توانند در کنار این دوره‌های آموزشی، سخنرانی را در باشگاه‌های تجربه سخنرانی تمرین کنند.
 • این دوره ها همراه با پذیرایی میان وعده و بدون ناهار می‌باشد.
 • فضای آموزشی دوره ها به صورت هم افزایی بوده و به گونه ایست که افراد شرکت کننده فرصت دارند در جمع علاقه مندان به سخنرانی و شرکت کنندگان در مسابقه سخنرانی حاضر باشند، از نقدهای آن‌ها استفاده نمایند و به تبادل اطلاعات با آن ها بپردازند.
 • استفاده از بهترین مدرسان سخنرانی حال حاضر کشور به صورت متمرکز و در یک دوره تخصصی از ویژگی‌های منحصر به فرد این دوره می‌باشد.
 • نکته مهم: پس از ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی و پرداخت هزینه، امکان انصراف و استرداد وجه وجود ندارد.

ثبت نام دوره آموزش سخنرانی 97

مخاطبین دوره‌های سخنوری و فن بیان:

تمام کسانی که علاقه‌مند به یادگیری مهارت سخنرانی در محیطی پویا هستند، از هر سن، شغل، موقعیت اجتماعی و تحصیلاتی…

در واقع امروزه نمی توان شغلی را پیدا کرد که کم و بیش با سخنرانی در ارتباط نباشد. از کارمندی ساده یک اداره گرفته تا مدیر یک شرکت بزرگ تجاری… در دنیای پیچیده و مدرن امروز، اگر شما نتوانید روابط اجتماعی قوی و با کیفیت برای خود ایجاد کنید، بر شنوندگان و مخاطبین خود تأثیر بگذارید و توانایی ها و استعدادهای خود را نشان دهید ، از قافله پیشرفت عقب مانده‌اید…

کیفیت رفتار و نحوه صحبت کردن شما نیز با موفقیتتان در زمینه‌های کاری، تحصیلی، خانوادگی و … به‌طور مستقیم رابطه دارد؛ در واقع در هر زمینه ای که فعالیت می‌کنید، داشتن فن بیان و قدرت برقراری ارتباط کلامی باعث دگرگونی و پیشرفت چشم‌گیر شما خواهد شد.

آموزش سخنرانی و فن بیان


برای نمونه تأثیر داشتنِ مهارت سخنوری و فن بیان را برای سه گروه زیر بیان می کنیم:

دانشجویان:

شاید بسیاری از شما در موقعیت هایی قرار گرفته اید که باید در حضور تعداد زیادی از افراد در مورد موضوعی صحبت کنید. این موضوع می تواند پروژه دفاع شما باشد، ارائه یک درس رشته شما باشد یا حتی صحبت در تریبون آزاد دانشجویی…

آیا حس نکردید قدم هایتان سست شده‌اند و نمی توانید راه بروید یا حرکات دست، پا و بدن خود را کنترل کنید؟ شاید هم از قبل حرف های زیادی برای گفتن داشته باشید ولی هنگام شروع صحبت رشته کلام از دستانتان خارج شود…

سخنرانی مهارتی است که برای دانشجویان بسیار حائز اهمیت بوده و در زمینه های مختلف باعث پیشبرد اهدافشان خواهد شد. از نحوه صحبت کردن با استاد در مورد همکاری های آینده گرفته تا ارائه پروژه و دستاوردی که در زمینه های گوناگون داشته اند؛ از فعالیت در شورای صنفی یا فعالیت های فرهنگی گرفته، تا شروع یک کسب و کار جدید؛ همه و همه به داشتن مهارت فن بیان و سخنوری نیازمند است. پس اگر می خواهید یک دانشجوی فعال باشید، بیش از این منتظر نمانید…

معلمان و اساتید:

تقریباً در دوران تحصیل تمام ما معلمان و اساتیدی بوده اند که با لحن و تن صدای خود ما را از درس (و یا حتی رشته تحصیلی مان) ناامید و دلزده کرده اند! معلمانی که شاید دانش و اندوخته علمی زیادی داشته اند، اما به دلیل نداشتن مهارت سخنوری، زبان بدن مناسب و لحن و فن بیان قوی، نتوانسته اند دانش آموزان و دانشجویان خود را به شنیدن درس و فهم آن ترغیب کنند! بنابراین نیاز به توضیح بیشتری ندارد که چرا معلمان و اساتید از اصلی ترین مخاطبان دوره آموزش سخنرانی و فن بیان هستند!

بازاریاب ها و فروشندگان:

برای همه واضح است که نحوه ارائه محصول یا خدمتی که عرضه می کنیم، در فروش آن تأثیر مستقیم و شگفت انگیزی دارد. اگر شسما محصولتان را به خوبی به خریدار و مخاطب عرضه کنید، از تملق و اضافه گویی بپرهیزید، فن بیان قوی داشته باشید و بتوانید فنون مذاکره و فروش را رعایت کنید، به راحتی یک مکالمه تأثیرگذار خواهید داشت و نتیجه آن مشخص است، فروش محصول شما

با گسترش تجارت های مکالمه ای در کشورمان مانند بازاریابی شبکه ای، فروش بیمه و تسهیلات و تجارت هایی از این دست، نیاز به داشتن مهارت سخنوری و فن بیان برای مخاطبین این نوع از کسب و کار از ضروری ترین مهارت ها به شمار می رود.

ثبت نام دوره آموزش سخنرانی 97

آموزش سخنرانی و فن بیان

2 دیدگاه

 1. عباس شبستری می‌گه:

  عرض سلام و ادب ، با توجه به دوری راه امکان تهیه ویدیوی کلاسهای فوق وجود دارد ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *